محل تبلیغات شما
دستگاه‌های لیزر موهای زائد خانگی که به تازگی وارد بازار ایران شده‌اند، کاری شبیه به لیزر برای از بین بردن موهای اضافی بدن می‌کنند. در این دستگاه‌ها از فناوری IPL بهره‌گیری شده است. IPL فناوری جدیدی در از بین بردن موهای زائد است که در بیشتر سالن‌های زیبایی هم متعلق به استفاده می‌شود.

این دستگاه‌ها، پالس‌های نوری را به ریشه موها می‌تابانند و مایه از بین رفتن آنها و کندشدن رشدشان می‌شوند. انواعی از لیزرهای خانگی موجود در بازار برای از بین بردن موی چهره پسندیده نیستند و برخی از آنها برای اصلاح موی ناحیه تناسلی طراحی نشده‌اند بنابراین باید هنگام خرید، نیاز خویش را از چنین وسیله‌ای در عقیده بگیرید. در باره این دستگاه‌های تازه‌وارد که قیمتشان هم بالاست (بین یک تا سه میلیون تومان)، حرف‌وحدیث‌های بسیاری هستی دارد. به همین دلیل به سراغ دکتر رضا رباطی، کارآزموده پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رفتیم تا بدانیم که خرید لیزر موهای زائد خانگی به درد چه کسانی می‌خورد و به درد چه کسانی نمی‌خورد.

روش کار دستگاه‌های لیزر موهای زائد خانگی با انواع کلینیکی‌شان تفاوت زیادی دارد؟

روش کار دستگاه‌های لیزر موهای زائد خانگی شبیه دستگاه‌های لیزر موهای زائد کلینیکی است با این تفاوت که طوری طراحی شده‌اند که خطر کمتری برای کاربرد خانگی داشته باشند و بتوان به سادگی از آنها کاربرد کرد. متاسفانه انواع نامرغوبی از این دستگاه‌ها هم در بازار هستی دارد که به هیچ‌وجه شبیه لیزر عمل نمی‌کنند بنابراین اگر هدف خرید چنین محصولی دارید، حتما از میان مارک و نشان‌های معتبر جهانی گزینش کنید.

 آیا استفاده از این دستگاه‌ها برای خانم‌های باردار یا شیرده می‌تواند خطرناک باشد؟

تا به حال از نظر تئوری ثابت نشده روشنایی لیزر یا این دستگاه‌های خانگی پرتو منفی چشمگیری بر جنین یا مادر شیرده داشته باشد. البته لیزردرمانی برای رفع موهای زائد، چه در خانه و چه در کلینیک، درمانی است و ممکن است مایه ایجاد استرس و پریشانی در افراد مختلف شود. به همین دلیل و از آنجا که لیزر موهای زائد، نوعی بهبود اختیاری محسوب می‌شود، بهتر است مادران حامله و شیرده برای پیشگیری از ایجاد سخت احتمالی، از سپریدن چنین کاری صرف‌نظر کنند. اگر خانمی پافشاری به این کار دارد، بهتر است با پزشک معالجش م کند.

آیا می‌توان از این دستگاه‌ها برای از بین بردن موی زائد تمام نقاط تن استفاده کرد؟

این به گونه دستگاه لیزر خانگی بستگی دارد و اگر در دفترچه دستگاه تاکید شده آن را مثلا برای صورت، سینه یا ناحیه تناسلی استفاده نکنید، حتما این توصیه را جدی بگیرید چون ممکن است پالس‌های نوری آن دستگاه برای این نواحی تن پسندیده نباشند ولی اگر محدودیت مصرفی در دفترچه بیان نشده بود،‌ می‌توان متعلق به برای از بین بردن موهای زائد تمام قسمت‌های بدن کمک گرفت.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی